„100 OBRAZÓW NA STULECIE – BYDGOSZCZ JEST PIĘKNA”
PLENER MALARSKI ON-LINE

Miejsce: on-line
Termin: 15 lipca do 15 sierpnia 2020r.
Zapisy: od 15 maja do 30 czerwca 2020r.
Plener malarski jest kierowany do osób pełnoletnich: amatorów i profesjonalistów niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania i obywatelstwa.
Pierwsze 100 osób otrzymuje Pakiet Startowy.

Udział w plenerze jest bezpłatny.


Plener malarski on-line odbędzie się w ramach realizacji projektu pt. „100 OBRAZÓW NA STULECIE – BYDGOSZCZ JEST PIĘKNA”. Związane jest to z obchodami Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Bydgoszcz w 2020r. – „Bydgoszcz jest Polska – 1920”. Idee, jakie przyświecają organizatorom to propagowanie sztuki amatorskiej i profesjonalnej w szeroko rozumianym spectrum oraz uatrakcyjnienie obchodów 100. Rocznicy powrotu Bydgoszczy w granice Polski. Projekt jest też promocją kierunku artystycznego Architektura Wnętrz UTP.
Każdy uczestnik pleneru utrwali znane lub nieznane miejsce Bydgoszczy w pracy malarskiej wykonanej w domu z okna, z balkonu, z ogrodu, lub ze zdjęcia, starej fotografii, z pocztówki… Pierwsze 100 osób, które zgłoszą swoje uczestnictwo otrzymają Pakiet Startowy (więcej w regulaminie). Obowiązkiem każdej osoby biorącej udział w wydarzeniu będzie podzielenie się zdjęciami przy pracy powstającego dzieła oraz samego obrazu. Organizatorzy udostępnią efekty w serwisach społecznościowych.
Wydarzenie zostanie przeprowadzone pod czujnym okiem prof. Aleksandry Simińskiej oraz mgr Agnieszki Walther z Katedry Architektury Wnętrz Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy. Zainteresowani mogą liczyć na to, że pedagodzy pomogą i będą zdalnie udzielać korekt.
Prace powstałe w ramach pleneru on-line zostaną udostępnione na uczelnianej stronie internetowej Architektury Wnętrz w postaci Wirtualnej Galerii oraz zaprezentowane na wystawie poplenerowej w Galerii MCK w Bydgoszczy.


Plik do pobrania:

REGULAMIN I KARTA UCZESTNICTWA
Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska

Katedra Architektury Wnętrz

  • : 52- 340-85-22
  • aw@utp.edu.pl
  • Al. Prof. S. Kaliskiego 7,Bydgoszcz
    Budynek I
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy

Dział Dydaktyki i Spraw Studenckich

  • : 52-374-94-11
  • rdd@utp.edu.pl
  • Al. Prof. S. Kaliskiego 7, Bydgoszcz
    Budynek RCI